» Dohodnutie termínu na Dopravnom inšpektoráte

S eObčianskym preukazom toho dnes môžete vybaviť viac, niekedy je však jednoduchšie zájsť na úrad osobne. Kedy sa Vám eObčiansky naozaj oplatí využiť a čo všetko potrebujete ?

Ak už máte eObčiansky najskôr si aktivujte aj úplné eSlužby – tzv. BOK a KEP. Pripravte si dve 6-miestne a jedno 8-miestne číslo. V žiadnom prípade nepoužite dátum narodenia alebo rodné číslo, k zneužitiu by mohlo prísť veľmi ľahko. Ak už tieto čísla máte nastavené, zmeňte si ich čím skôr - tu nájdete návod.

Aké užitočné služby ponúka z hľadiska používateľov slovensko.sk ?

Pripravili sme pre Vás zopár príkladov - ak ste úspešne využili aj ďalšie, dajte nám o tom vedieť dole v komentároch alebo emailom. Tešíme sa na ne 🙂

 • požiadanie o vydanie kópie rodného, sobášneho a úmrtného listu,
 • doplnenia podania napr. k dedičskému alebo exekučnému konaniu
 • námietka k vyrubenej daňovej povinnosti, resp. podanie podnetu o preskúmanie rozhodnutia
 • žiadosť o informáciu z akejkoľvek štátnej inštitúcie okrem daňového úradu (vybavuje sa zvlášť cez portál Finančnej správy)
 • zaslanie odpovede aj s naskenovanými prílohami na list štátnej inštitúcie či úradu
 • dohodnutie si termínu na Dopravnom inšpektoráte

Pri eSlužbách je dobré mať najskôr nainštalované všetky programy k eObčianskemu (nájdete ich napr. na našej stránke) – sú tri: ovládač k čítačke kariet a/alebo čipovej karte, eID klient, D.Suite (obsahuje balík programov). A kedže v dnešnej dobe má už takmer každý z nás auto a niekedy ho chce predať alebo si kúpiť lepšie či novšie, dnes Vám prezradíme, ako návštevu dopravného inšpektorátu absolvovať rýchlejšie, efektívnejšie a bez čakania 🙂

Dohodnutie termínu na DI – návod ako postupovať

Dobrá správa je, že pri žiadosti o "Dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte" už nemusíte mať občiansky preukaz s čipom a aktivovaným BOK a KEP. Stačí Vám otvoriť si internetový prehliadač, zadať www.slovensko.sk a do políčka "Chcem nájsť" napísať "Dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte". Potom kliknete na prvý vyhľadaný odkaz a následne „Prejsť na službu“ - budete presmerovaný na portál Ministerstva vnútra. Rovnaký výsledok dosiahnete aj cez Google po zadaní rovnakých kľúčových slov "Dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte".
 
 
Do formulára zadajte požadované údaje a kliknite na „Rezervovať“. Po úspešne vytvorenej rezervácii uvidíte PIN kód vrátane zvoleného dátumu a času. Za pár sekúnd Vám príde aj SMS s rovnakými údajmi. PIN zadáte so systému na pracovisku Dopravného inšpektorátu a policajt sa Vám bude venovať presne v zvolený čas. Na jeden deň si môžete dohodnúť len jeden termín a úkon s maximálne dvomi vozidlami.
 
Ak by pri vytváraní rezervácie nastala chyba, skúste to opäť neskôr alebo kontaktujte Ministerstvo vnútra a chybu im oznámte - http://www.minv.sk/?ministerstvo-vnutra-kontakty.
 
 

Naše tipy

 • keď potrebujete absolvovať aj obhliadku vozidla, prídite aspoň o 15-20 min skôr, aby ste ju stihli pred zvoleným termínom, inak bude Váš úkon prerušený na max. 30 minút - ak by ste to nestihli, vybavia Vás rovnako, ako ostatných, tj. budete musieť čakať, pokiaľ prídete na rad
 • potrebné tlačivá je potrebné vypísať ručne, preto prídite včas, aby ste to stihli, vypisovať ich pred policajtom nie je moc vhodné
 • ak auto kupujete, pred návštevou DI si uzatvorte PZP vo zvolenej poisťovni a PZP uhraďte, potvrdenie si vytlačte alebo prineste, najlepšie je uhradiť ho na pošte
 • ak konáte za firmu, nezabudnite na aktuálny, max. 3 mesiace starý výpis z obch.registra
 • pri zápise iných skutočností si prineste doklady potvrdzujúce Vašu žiadosť (potvrdenie o montáži ťažného, potvrdenie z polície o strate, krádeži ŠPZ a pod.)

Ak službu vyskúšate, odporučte ju aj svojim známym, určite sa potešia, že nebudú musieť čakať v rade. A prípadne nám napíšte na Facebook, email alebo tu nižšie do komentov Vaše skúsenosti. Aj my sa potešíme 🙂

Prajeme Vám pekné leto a stretneme sa pri ďalších užitočných radách k eSlužbám.

 
 

Bol pre Vás článok užitočný a chcete byť informovaný/á o novinkách v elektronickej komunikácii ? Je to jednoduché:

 • sledujte naše stránky
 • pridajte sa k nám hneď teraz na Facebooku
 • alebo nám zašlite Váš kontakt na office@bgservices.eu a aktuálne informácie máte hneď k dispozícii !

K dispozícii je Vám tiež za symbolický ročný poplatok naša technická podpora s množstvom skúseností.

 1. dobrý deň ako mám postupovať pri strate a vydaní nového občianskeho preukazu
  ked som na tom starom preukaze mala aktivované aj elektronické služby
  majú mi policati dat k novému OP aj nový BOK??
  lebo tak neurobili, certifikáty na starom OP sa zrušia automaticky
  a na novom OP mám o ne znova požiadať na polícii?

 2. Dobrý deň p.Liptaková.

  Čo sa týka nového OP, ak Vám neaktivovali prístup k elektronickým službám, je potrebné o to požiadať na polícii alebo v Bratislave aj na JKM na Tomašikovej ul. Kódy si vždy zadávate nové, tj. neostávaju Vám ako na starom OP a to aj pri zablokovaní BOK (na akomkoľvek OP).

  Pri ohláseni straty OP sa automaticky zneplatní KEP – kvalifikovaný elektronický podpis a aj prístup na http://www.slovensko.sk cez BOK, ciže pokiaľ ste si nedali ako kód(y) dátum narodenia alebo rodné číslo, príp. niečo, čo by mohlo niekomu napadnúť vyskúšať ako prístupový kód, môžete byť kľudná – BOK sa zablokuje po 5tich neúspešných pokusoch, nedá sa odblokovať a ku KEP sa už potom tiež nedá dostať.

  Pri nahrávani nového KEP sa zadávaju všetky prístupové kódy nanovo bez ohľadu na predtým zvolené (na starom OP).

  Prajeme pekný deň

 3. Dá sa prihlásiť na DI aj s občianskym, na ktorom nie je aktivovaný čip? Lebo mi to nejde, nepúšťa ma systém na dátum a čas.

 4. Dobrý deň Katarína.

  Na dohodnutie termínu je potrebný aktivovaný eObčiansky, tj. minimálne BOK, ktorým sa viete prihlásiť do portálu https://www.slovensko.sk/sk/titulna-stranka alebo https://portal.minv.sk/ a následne po vyplnení údajov požiadať o termín.

  Ak aktivovaný eObčiansky nemáte, môžete využiť službu, ktorou si viete zistiť, koľko ľudí čaká na vybraný úkon na dopravnom inšpektoráte. K tejto službe nie je potrebný aktivovaný eObčiansky a nájdete ju https://portal.minv.sk/ v časti „Životné udalosti > Vozidlá > Elektronické služby > Dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte > Informovanie sa o aktuálnom stave poradia na dopravnom inšpektoráte“. Tu však, bohužiaľ, ešte nemusia byť dostupné informácie zo všetkých dopravných inšpektorátov. Veď vyskúšajte a uvidíte.

  Zatiaľ prajeme všetko dobré.

 5. Dobrý deň. Prosím o informáciu k elektronickej službe „Žiadosť o dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte“. Občan si urobí online rezerváciu na konkrétny čas na konkrétny dopravný inšpektorát. Následne nastane situácia, že sa nemôže dostaviť na DI aby si mohol úkon vybaviť a potrebuje niekoho splnomocniť na vybavenie tohto úkonu. Môže splnomocnená osoba využiť na tento úkon už jestvujúcu rezerváciu (t.j na meno splnomocniteľa a na jeho OP) alebo si musí vytvoriť novú na svoje meno so svojim OP? Ďakujem.

 6. Dobrý deň p.Ciefova.

  Čo sa týka termínu, ten Vám samozrejme platí aj ak niekoho splnomocníte na konanie vo Vašom mene, tzn. že splnomocnenec nejde vybavovať vec za seba, ale za Vás a teda môže využiť zarezervovaný presný čas.

  🙂

 7. Dobrý deň prajem, skúšala som poslať žiadosť o dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte ale žiaľ dátum som nemala možnosť vybrať, vôbec mi nejde za kliknúť na túto položku. Ako prosím vás postupovať keďže bez dátumu a taktiež času ktorý nie je možné za kliknúť nie je možné ani zaslať žiadosť.

  Ďakujem za odpoveď

 8. Dobrý deň,
  mám rezerváciu na dopravnom inšpektoráte a potrebujem ju zrušiť. Prosím poraďte ako.
  Ďakujem.

 9. Dobrý deň Jozef.

  Rezervácia sa cez systém nedá zrušiť a pokiaľ na termín neprídete, nič sa nestane.

  Prajeme pekný deň…

 10. Dobrý deň.

  Koľko úkonov (vozidiel) vybavím na jednu časenku v klientskom centre a prečo v Žiline blokujú on line časenky určité skupinky osôb a prakticky sa tam nedá vybaviť, len cez služby firiem. Ďakujem.

 11. Dobrý deň Viliam.

  V tomto prípade sa môžete so sťažnosťou obrátiť priamo na Ministerstvo vnútra – https://www.minv.sk/?ministerstvo-vnutra-kontakty. Vieme o tom, že tento problém pretrváva prakticky od spustenia rezervačného systému (aj keď predtým bol potrebný na vytvorenie rezervácie eObčiansky). Ak dobre vieme, po zaregistrovaní problému sa registrácia obmedzila iba na jeden úkon na osobu na deň, avšak aj tu sme už počuli, že rezervácie sa robia na viaceré osoby, ktoré ľudí „zastupujú“ pri odhlasovaní/prihlasovaní áut. Nie je to dobrá situácia a problémy sú podľa našich klientov najmä v mestách s menšou kapacitou „vybavovacích okienok“.

  Malá poznámka na záver – je zaujímavé, že v priemerne 40% agendy je vybavovanej na základe elektronickej rezervácie a o systém teda ľudia majú záujem, kedže vie značne ušetriť čas/čakanie na DI. Avšak to, čo píšete, im rovnako ako Vám znepríjemňuje život.

  Prajeme pekný deň.

 12. Dobrý deň p.Pavel.

  Rezerváciu nemusíte rušiť, ak ju nevyužijete, zruší sa 15 minút po zvolenom termíne. Ak potrebujete rezerváciu na iný deň, zarezervovať si môžete ďalší/iný termín na Vami zvolený iný deň.

Zanechajte odkaz

Váš email nebude zverejnený.


*