» Dohodnutie termínu na Dopravnom inšpektoráte – online s eObčianskym

S eObčianskym preukazom toho dnes môžete vybaviť viac, niekedy je však jednoduchšie zájsť na úrad osobne. Kedy sa Vám eObčiansky naozaj oplatí využiť a čo všetko potrebujete ?

Ak už máte eObčiansky najskôr si aktivujte aj úplné eSlužby – tzv. BOK a KEP. Pripravte si dve 6-miestne a jedno 8-miestne číslo. V žiadnom prípade nepoužite dátum narodenia alebo rodné číslo, k zneužitiu by mohlo prísť veľmi ľahko. Ak už tieto čísla máte nastavené, zmeňte si ich čím skôr - tu nájdete návod.

Aké užitočné služby ponúka z hľadiska používateľov slovensko.sk ?

Pripravili sme pre Vás zopár príkladov - ak ste úspešne využili aj ďalšie, dajte nám o tom vedieť dole v komentároch alebo emailom. Tešíme sa na ne 🙂

 • požiadanie o vydanie kópie rodného, sobášneho a úmrtného listu,
 • doplnenia podania napr. k dedičskému alebo exekučnému konaniu
 • námietka k vyrubenej daňovej povinnosti, resp. podanie podnetu o preskúmanie rozhodnutia
 • žiadosť o informáciu z akejkoľvek štátnej inštitúcie okrem daňového úradu (vybavuje sa zvlášť cez portál Finančnej správy)
 • zaslanie odpovede aj s naskenovanými prílohami na list štátnej inštitúcie či úradu
 • dohodnutie si termínu na Dopravnom inšpektoráte

Pri všetkých eSlužbách musíte mať najskôr nainštalované všetky programy k eObčianskemu (nájdete ich napr. na našej stránke) – sú tri: ovládač k čipovej karte, eID klient, D.Suite (obsahuje balík programov). A kedže v dnešnej dobe má už takmer každý z nás auto a niekedy ho chce predať alebo si kúpiť lepšie či novšie, dnes Vám prezradíme, ako návštevu dopravného inšpektorátu absolvovať rýchlejšie, efektívnejšie a bez čakania 🙂

Dohodnutie termínu na DI – ako postupovať

Pripojte si k počítaču čítačku a vložte do nej eObčiansky (čipom hore). Otvorte si internetový prehliadač, zadajte www.slovensko.sk a vpravo hore kliknite na „Prihlásiť sa na portál“. Vyberte Vaše meno alebo spoločnosť podľa toho, kto vozidlo vlastní. Následne do riadku s vyhľadávaním zadajte „Dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte“, kliknite na prvý link a zvoľte „Prejsť na službu“ -budete presmerovaný na portál Ministerstva vnútra.
 
 
Vľavo v menu kliknite na „Žiadosť o dohodnutie termínu na DI“ a následne „Prejsť na Žiadosť o dohodnutie termínu na DI“. Do formulára zadajte Vaše údaje ako žiadateľa o termín a vyberte miesto a druh úkonu v evidencii vozidiel a kliknite na „Pokračovať“. Na jeden deň si môžete dohodnúť len jeden termín a úkon s maximálne dvomi vozidlami.
 
 
Vyberte si voľný termín a kliknite na „Potvrdiť a odoslať“.
 
Systém Vám rezerváciu vytvorí a pridelí PIN. Po príchode na DI zadajte PIN v elektronickom systéme a policajt sa Vám bude venovať presne v zvolený čas.
 

Naše tipy

 • keď potrebujete absolvovať aj obhliadku vozidla, prídite aspoň o 15-20 min skôr, aby ste ju stihli pred zvoleným termínom, inak bude Váš úkon prerušený na max. 30 minút - ak by ste to nestihli, vybavia Vás rovnako, ako ostatných, tj. budete musieť čakať, pokiaľ prídete na rad
 • potrebné tlačivá je potrebné vypísať ručne, preto prídite včas, aby ste to stihli, vypisovať ich pred policajtom nie je moc vhodné
 • ak auto kupujete, pred návštevou DI si uzatvorte PZP vo zvolenej poisťovni a PZP uhraďte, potvrdenie si vytlačte alebo prineste, najlepšie je uhradiť ho na pošte
 • ak konáte za firmu, nezabudnite na aktuálny, max. 3 mesiace starý výpis z obch.registra
 • pri zápise iných skutočností si prineste doklady potvrdzujúce Vašu žiadosť (potvrdenie o montáži ťažného, potvrdenie z polície o strate, krádeži ŠPZ a pod.)

Ak službu vyskúšate, odporučte ju aj svojim známym, určite sa potešia, že nebudú musieť čakať v rade. A prípadne nám napíšte na Facebook, email alebo tu nižšie do komentov Vaše skúsenosti. Aj my sa potešíme 🙂

Prajeme Vám pekné leto a stretneme sa pri ďalších užitočných radách k eSlužbám.

 
 

Bol pre Vás článok užitočný a chcete byť informovaný/á o novinkách v elektronickej komunikácii ? Je to jednoduché:

 • sledujte naše stránky
 • pridajte sa k nám hneď teraz na Facebooku
 • alebo nám zašlite Váš kontakt na office@bgservices.eu a aktuálne informácie máte hneď k dispozícii !

K dispozícii je Vám tiež za symbolický ročný poplatok naša technická podpora s množstvom skúseností.

Komentáre/reakcie/otázky

 1. dobrý deň ako mám postupovať pri strate a vydaní nového občianskeho preukazu
  ked som na tom starom preukaze mala aktivované aj elektronické služby
  majú mi policati dat k novému OP aj nový BOK??
  lebo tak neurobili, certifikáty na starom OP sa zrušia automaticky
  a na novom OP mám o ne znova požiadať na polícii?

 2. Dobrý deň p.Liptaková.

  Čo sa týka nového OP, ak Vám neaktivovali prístup k elektronickým službám, je potrebné o to požiadať na polícii alebo v Bratislave aj na JKM na Tomašikovej ul. Kódy si vždy zadávate nové, tj. neostávaju Vám ako na starom OP a to aj pri zablokovaní BOK (na akomkoľvek OP).

  Pri ohláseni straty OP sa automaticky zneplatní KEP – kvalifikovaný elektronický podpis a aj prístup na http://www.slovensko.sk cez BOK, ciže pokiaľ ste si nedali ako kód(y) dátum narodenia alebo rodné číslo, príp. niečo, čo by mohlo niekomu napadnúť vyskúšať ako prístupový kód, môžete byť kľudná – BOK sa zablokuje po 5tich neúspešných pokusoch, nedá sa odblokovať a ku KEP sa už potom tiež nedá dostať.

  Pri nahrávani nového KEP sa zadávaju všetky prístupové kódy nanovo bez ohľadu na predtým zvolené (na starom OP).

  Prajeme pekný deň

Zanechajte odkaz

Váš email nebude zverejnený.


*