» Overenie KEP pred podpísaním cez prehliadač

Naša poradňa: Vy sa pýtate, my Vám vysvetlíme

Otázka: Dobrý deň. V poslednej dobe pri podpisovaní nám pri overení ostane proces overenia takto stáť, zrušíme to a podpíšeme bez kontroly, aby sme to vedeli odoslať. Podanie na Finančnú správu prejde.

Je to OK ? Prečo to takto píše ? Robí to aj na iných NB.Overenie platnosti KEP


Odpoveď:
Takto sa overuje platnosť podpisu a pokiaľ ste si istá, že máte platný KEP, je to pre Vás v princípe zbytočná vec. Ak sa proces overenia nedokončí, môžete ho kľudne zrušiť. Overenie viacmenej slúži len pre "jednorázových" užívateľov, ktorí by mohli chcieť podanie alebo dokument podpísať napríklad hromadne zrušeným KEPom na eObčianskom a tým by sa mohlo stať, že sa na podanie bude pozerať ako na nepodané.

Pri kontrole by ste totiž vy videli KEP podľa dátumu ako stále platný, ale v zozname ePodpisov je už zrušený/zneplatnený. Toto by sa po odoslaní podania pri kontrole ePodateľňou zistilo a Vaše podanie by bolo odmietnuté, čo by ste si nemuseli všimnúť a mohla by Vám hroziť pokuta a aj penále nehovoriac o možnom zmeškaní lehôt na odpoveď, odvolanie, podanie vysvetlenia či ďalších typov podaní.

Takže ak máte všetko v poriadku a KEP máte platný, môžete podpisovať normálne ďalej 😊

Prajeme úspešný deň...


Máte aj vy otázku, na ktorú Vás zaujíma odpoveď ? Napíšte nám - office@bgservices.eu.
 

buďte prvý

Zanechajte odkaz

Váš email nebude zverejnený.


*