» Vymazanie nastavení v D.Convert po update

Ak sa Vám stane alebo stalo, že zrazu neviete urobiť zaručenú konverziu cez D.Convert, bude to pravdepodobne tým, že sa vymazali nastavenia o oprávnenej osobe.

D.Convert vymazanie a obnovenie nastaveni

Riešenie je v podstate jednoduché

Stačí znovu vytvoriť profil používateľa (oprávnenej osoby) s Menom, Priezviskom, funkciou, IČO a prístupovým menom a heslom do EZZK a nastaviť podpisovacie certifikáty cez vrchné menu v časti "Nastavenia aplikácie". A kedže väčšina z Vás sa registrovala do systému evidencie zaručených konverzií už pred pár rokmi (od decembra 2019), prístupové meno a heslo si môžete nájsť cez vyhľadávanie v emaily po zadaní "ezzk".

Ak by ste ho nenašli, je možné si ho vyžiadať zaslaním emailu na ezzk@vicepremier.gov.sk. Nepríde Vám však na email obratom, ako by ste asi očakávali (podobne ako pri strate hesla do inej služby), ale trvá to až 14 dní, kedže sa tieto údaje vyhľadávajú a zasielajú ručne 🙁 Takže zatiaľ je opätovné získanie prístupu na taký slovenský spôsob...

Skontrolovať si tiež môžete prednastavené typy najčastejšie konvertovaných dokumentov v "Správa číselníkov" a tie Vami najpoužívanejšie si prípadne tiež znova uložte.

A samozrejme v prípade, ak budete potrebovať pomoc s inštaláciou a nastavením akýchkoľvek programov k Vásmu elektronickému podpisu alebo by sa niečo "pokazilo", naváhajte kontaktovať našu Technickú podporu, radi Vám pomôžeme.
 

buďte prvý

Zanechajte odkaz

Váš email nebude zverejnený.


*