» Obnova/vydanie KEP jednoducho cez Váš počítač

A máme tu užitočnú NOVINKU od štátnej správy - obnovenie KEP bez nutnosti návštevy polície alebo klientskeho centra.

K obnove/vydaniu KEP potrebujete najnovší softwér eID klient, ktorý si môžete stiahnuť aj tu - stiahnuť eID, aktívny BOK, počítač a pripojenie na internet. Potom už len pripojte čítačku s eObčianskym a postupujte podľa návodu.

Ak ste ešte elektronický občiansky aktivovaný nemali, tj. nemáte BOK, prvý krát bude návšteva polície (http://www.minv.sk/?strankove-dni-a-hodiny-na-pracoviskach) alebo klientskeho centra nevyhnutná a tiež ak si náhodou zablokujete BOK a/alebo KEP PUK (KEP PIN si viete odblokovať cez KEP PUK, návod nájdete tu) - odblokovanie/nahratie nových kódov a certifikátov je možné až po overení Vašej totožnosti.

Na klientske centrum budete musieť ísť aj v prípade výmeny eObčianskeho - skončenie platnosti (po 10tich rokoch od vydania), zmena mena, priezviska alebo adresy, kde Vám musia aktivovať BOK (bezpečnostný osobný kód) a hneď Vám môžu vydať aj KEP (kvalifikovaný elektronický podpis).

Náš tip: KEP si obnovujte iba na dôveryhodných počítačoch a zabezpečených sieťach, najlepšie doma alebo v práci, aby neprišlo k prezradeniu Vašich kódov.

Obnova/vydanie KEP na občianskom preukaze (eID)

vydanie epodpisu na obcianskom preukazeAk ste už mali vydaný elektronický podpis a viete BOK, môžete si elektronický podpis obnoviť na Vašom počítači cez aplikáciu eID klient.

Ak máte aplikáciu eID klient nainštalovanú, nájdite jej ikonu medzi spustenými aplikáciami vpravo dole pri hodinách (viď obrázok), kliknete na ňu pravým tlačidlom myši a zvoľte “Vydať certifikáty”. Ďalej postupujte PRESNE podľa návodu.

Želáme príjemné používanie Vášho ePodpisu.

Tím BACKGROUND s.r.o.


Náš tip: Link na Technickú podporu nájdete tu.