» SSL certifikát pre webstránku – zabezpečte si komunikáciu

SSL certifikát zabezpečuje komunikáciu medzi serverom a Vašim počítačom. Komunikácia je následne šifrovaná a tak ju nie je možné sledovať a Vaši klienti si môžu byť istí, že sa nachádzajú práve na Vašej stránke (stránkach). Navyše - ak budete mať naištalovaný SSL certifikát, Google uprednostní Vaše stránky pred stránkami Vašej konkurencie.

SSL certifikát je vhodný na nasledujúce účely:

  • šifrovanie komunikácie
  • zabezpečenie webstránky
  • identifikácia webstránky
  • uprednostnenie webstránok vo vyhľadávaní

V minulosti SSL certifikát využívali najmä banky pri prístupe k internet bankingu a rôzne platobné brány na šifrovanie citlivých odosielaných dát. V dnešnej dobe môžete jeho výhody využívať už aj vy a to aj BEZPLATNE, stačí zájsť na stránu https://letsencrypt.org , resp. požiadať administrátora svojich webstránok o inštaláciu a následné obnovovanie SSL certifikátu z tejto certifikačnej autority.


Novinky z oblasti elektronickej komunikácie a podpisovania nájdete aj na našom
Facebooku. Prihláste sa na odber...


Po nainštalovaní a zabezpečení SSL certifikátom budú Vaše webstránky začínať https:// spolu s ikonkou zeleného zámku. Ak by bola farba žltá alebo oranžová, je zabezpečenie čiastočne vyhovujúce (napr. vyhovujúci certifikát, ale vydaný pre inú doménu), červená pre nevyhovujúci alebo expirovaný certifikát. V tomto prípade sa objaví upozornenie o nebezpečenstve prechodu na Vaše webstránky a užívateľ ho bude musieť dodatočne povoliť, čo by ho mohlo vyľakať. Preto majte radšej SSL certifikát stále v poriadku.

Príklady šifrovania webstránok