» Zmena v registrácii a prihlasovaní na portál Finančnej správy

Od 9.7.2021 Finančná správa zruší možnosť registrácie a prihlásenia sa na ich portál cez KEP. Čo to znamená ?

Prihlásenie na portáli Finančnej správy

Ak už máte vytvorené konto na Finančnej správe, stále môžete využívať prihlásenie cez ID a heslo, čo najpohodlnejšia a najrýchlejšia možnosť alebo cez eObčiansky a BOK.
 
Neviete ID a heslo ?
 
ID nájdete po prihlásení vpravo hore vedľa mena, heslo by ste mali mať zapísané a zadávali ste ho pri registrácii. Ak by ste ID alebo heslo nemali či stratili, pri osobnej návšteve Klientskeho centra Finančnej správy Vám heslo vedia zmeniť a ID oznámiť.
 
Čo sa týka podpisovania podaní, hlásení, priznaní či žiadostí, všetko ostáva rovnaké - stále môžete využívať KEP na eObčianskom, Povolení na pobyt alebo USB tokene (tento využívajú zahraničné osoby alebo osoby oprávnené komunikovať s FS, ktoré nemajú eObčiansky alebo Povolenie na pobyt alebo jednoducho nechcú podpisovať eObčianskym kvôli nutnosti byť v čase podpisovania prítomný, pozrite našu ponuku), čiže podpisovania sa zmena nijako nedotkne.
 

Registrácia na portáli Finančnej správy

V princípe sa zasa veľmi veľa nemení:
 
  • registrácia cez formulár a následná osobná návšteva/autorizácia na Finančnej správe je len pre nových užívateľov, ktorí nemajú aktivovaný eObčiansky alebo zahraničných osôb, ktoré nemajú vydaný Alternatívny autentifikátor (vydáva na požiadanie Cudzinecká polícia občanom EÚ)
  • registrácia cez eObčiansky a BOK zostáva a je v princípe najrýchlejšia

A kedže registrácia sa robí sa len raz za život či už cez formulár alebo eObčianskym, až tak veľa sa nemení.
 

buďte prvý

Zanechajte odkaz

Váš email nebude zverejnený.


*