» Rozdiel medzi QSign Personal a Office

Rozdelenie licencií na QSign Personal a Office uvedené nižšie bolo aktuálne do 31.3.2012.
Od 1.4.2012 nájdete
QSign Personal je určený pre samostatných užívateľov zaručeného elektronického podpisu ZEP. Aplikáciou QSign Personal a svojim zaručeným elektronickým podpisom môžete podpisovať dokumenty nielen v kancelárii a doma, ale tiež všade, kde bude nainštalovaný QSign Personal. Aplikácia je totiž s Vašim zaručeným elektronickým podpisom spojená na základe licenčného kľúča a každý, kto ju má zakúpenú ju môže kdekoľvek použiť na podpísanie dokumentov svojim ZEPom.


- 1 užívateľ
- platnosť licencie 1 rok
- záruka a softwérová podpora 1 rok
- službu časovej pečiatky môže využívať len vlastník licencie QSign
- možnosť inštalácie a použitia QSignu na viacerých počítačoch
- následná licencia je cenovo zvýhodnená

QSign Office je určený pre kancelárie a viacerých užívateľov zaručeného elektronického podpisu ZEP naraz. Aplikácia Vám umožní podpisovanie dokumentov neobmedzeným počtom elektronických podpisov a užívateľov. Inštaluje sa a je naviazaná na konkrétny počítač (jeho hardware) a je vhodná na menej časté, nie permanentné využitie vlastníkmi ZEPov. Môže sa doplniť verziou Personal tak, že vlastník verzie Personal môže podpisovať na oboch typoch aplikácie.


- neobmedzený počet užívateľov
- neobmedzená platnosť licencie
- službu časovej pečiatky môžu využívať viacerí užívatelia
- záruka a softwérová podpora 1 rok
- licencia je naviazaná na jeden počítač (je neprenosná)

Ak potrebujete k programu QSign len licenciu (produktový kľúč) a zaručený elektronický podpis už máte (napr. z banky k elektronickému bankovníctvu alebo ste sa rozhodli využiť ho všetrannejšie), zašleme Vám ju bez toho, aby ste museli prísť - stačí nám zavolať, napísať alebo si licenciu ku QSign rovno objednať tu v našom eObchode.

Súvisiace články:

Všetko ostatné o QSigne
Aké sú typy elektronického podpisu ?
Aký je rozdiel medzi elektronickým podpisom (EP) a zaručeným elektronickým podpisom (ZEP) ?
Čo je časová pečiatka ?