» Registrácia na portáli Finančnej správy s eObčianskym preukazom

Finančná správa vytvorila k registrácii na portáli pekné video, ktoré si môžete pozrieť, trochu však pozabudla na zopár dôležitých detailov. Akých ? Pozrite si pod videom.

Takže upresňujeme postup a dopĺňame potrebné informácie...

Registrácia

(pozn.: linky na stiahnutie sú pre OS Windows)

 • najskôr si nainštalujte ovládač k čítačke bit4id (biela) alebo Gemalto IDBridge CT30 (priesvitná), program eID klient (k eObčianskemu preukazu) a D.Suite (iba sk verziu) z www.slovensko.sk, nielen ovládač k čítačke a program k eObčianskemu ako je ukázané vo videu
 • pri registrácii kliknite na "Registrácia s využitím kvalifikovaného elektronického podpisu (KEP)", k podpisovaniu podaní, daňových priznaní, hlásení či žiadostí budete KEP aj tak potrebovať, BOK Vám na ich podpísanie stačiť nebude, preto si pripravte dva 6miestne a jeden 8miestny kód a na polícii alebo JKM si dajte aktivovať aj KEP
  » (viac info o BOK, KEP PIN a KEP PUK nájdete tu)
 • vyplňte Vaše údaje (heslo, email a osobný kód si zapíšte), potvrďte registráciu kliknutím na link, ktorý Vám príde do emailu a následne sa vpravo hore prihláste cez "Kvalifikovaný elektronický podpis (KEP)" - tak sa Vám ePodpis na portáli zaregistruje a nebudete to musieť robiť mauálne (info o registrácii sa Vám objaví na obrazovke), počkajte 2-3 minúty a skúste sa prihlásiť ešte raz... portál by Vás už mal prihlásiť
 • teraz prejdite na "Autorizácie a zastupovania" , "Moje autorizácie k subjektom" a kliknite na "Žiadosť o registráciu"
 • zvoľte si, či ste fyzická alebo právnická osoba a vyplňte všetky údaje, ak budete niekoho zastupovať na základe plnej moci, naskenujte ju a pripojte kliknutím vľavo na "+Prílohy - správa príloh", následne na "Pridať novú prílohu z disku", tri bodky "..." a "Načítať zo súboru"
 • a teraz to DÔLEŽITÉ: tiež vľavo kliknite na "Podpísať KEP-om" (inicializuje sa D.Signer, ktorý sa nainštaloval z D.Suite) a po podpísaní KLIKNITE na "Podať podpísané KEP-om"... potvrďte odosielanú autorizáciu a počkajte na priradenie subjektu k Vášmu IDčku (toto nájdete vpravo hore pri Vašom mene a začína sa dvojkou...)

Snáď sme Vám týmto návodom pomohli. Vaše skúsenosti s podpisovaním môžete samozrejme napísať nižšie do komentárov...

Bol pre Vás článok užitočný a chcete byť informovaný/á o novinkách v elektronickej komunikácii ? Je to jednoduché:

 • sledujte naše stránky
 • pridajte sa k nám hneď teraz na Facebooku

K dispozícii je Vám tiež za symbolický poplatok naša technická podpora s množstvom skúseností.

Komentáre/reakcie/otázky

 1. Zdravím.
  Moja skúsenosť s podávaním daňového priznania s elektronickým podpisom:
  Preskočil som registráciu a rovno som sa prihlásil. Však mám nový občiansky a vedia kto som. “ Prihlásil som sa “ cez možnosť eID.

  Poznámka admina portálu: Je možné, že ste už v minulosti mali vytvorené konto (aj mnoho rokov dozadu) a preto Vás systém pustil do portálu, inak by Vám vyskočilo oznámenie, že daný subjekt (teda vy ako registrovaná fyzická osoba) neexistuje. Väčšinou je to preto, že za Vás mohol niekto odosielať elektronické podania ešte na „Dohodu“ cez elektronickú značku (EZ). Vtedy môžete využívať aj KEP aj EZ.

  V osobnej zóne som nemal autorizáciu subjektu.
  Skúšal som aj odoslať formulár ale márne.
  Zašiel som osobne na Daňový úrad a poprosil pani “ v registrácii “ ( bolo na Daňovom úrade šípkami navigované kam treba ísť ) aby mi dala autorizáciu vlastnej osoby na zastupovanie ako SZČO .
  Ona zaškrtla jedno políčko v počítači a poďakoval som .
  Doma som sa znova prihlásil s eID a v osobnej zóne mi pribudla jedna lišta nad tabuľkovým rozdelením .
  “ Osobná internetová zóna ——— výber subjektu . “
  Podal som elektronické daňové priznanie s podpisom KEP.
  🙂
  Len zabudli na jednu maličkosť , uviesť typ prehliadača v ktorom treba elektronickú komunikáciu riešiť .
  Mňe to išlo len v Microsoft Edge.
  Želám veľa zdaru.

  Poznámka admina portálu: Tiež treba vyskúšať, ktorý prehliadač Vám funguje najlepšie. Nám sa osvedčil Internet Explorer 11 (nakoľko sa naň už tak často nevydávajú aktualizácie), ale fungujú aj Google Chrom či Mozilla Firefox. Po ich aktualizácii však môže prísť k znefunčneniu podpisovania a vtedy treba počkať na novú verziu D.Suite.

 2. Dobry den p.Mária.

  Vyskúšajte toto:
  – odpojte a pripojte eObčiansky (kartu treba jemne zatlačiť až na koniec čipom hore)
  – ak ste si náhodou aj aktualizovali aplikáciu eID klient na novú verziu, je potrebné reštartovať počítač (kľudne môžete aj s pripojeným eObčianskym)
  – a môže sa stať ešte aj taká náhoda, že odíde čítacka kariet – ak máte druhú čítačku, skúste eObčiansky načítat v nej a dajte vedieť, či sa Vám eObčiansky podarilo načítať.

  Prajem zatiaľ všetko dobré.

Zanechajte odkaz

Váš email nebude zverejnený.


*