» Aktualizácia eID na verziu 3.4

Viac užívateľov portálu www.slovensko.sk sa nám ozýva, že majú problém pri podpisovaní KEPom po prechode na novú verziu eID klienta - 3.4. Ak sa to stane aj Vám, skúste nasledujúce kroky:

 • vytiahnite z čítačky občiansky preukaz a po pár sekundách ho opäť pripojte, chvíľu počkajte, zadajte BOK a skúste podpísať dokument alebo podanie
 • ak to nepomôže - ukončite eID a znova ho spustite (oranžová ikona na ploche)
 • ak to nepomôže - s pripojeným občianskym reštartujte počítač a po reštarte zadajte BOK
 • ak to nepomôže - skúste aplikáciu odinštalovať, reštartujte počítač a znova nainštalujte eID klienta 3.4
 • ak to nepomôže - vyžiadajte si cez https://www.slovensko.sk/sk/kontakt verziu 3.3

Pri vyššie uvedenom sa ešte presvedčte, že

 • čítačka kariet je funkčná
 • máte na eObčianskom vydaný KEP - kliknite vpravo dole pri hodinách na oranžovú ikonu eID pravým tlačidlom myši a zvoľte "Nastavenia", následne PIN manažment a rozkliknite Vašu čítačku
 • máte nainštalovaný ovládač k Vašej čítačke (biela, priesvitná)
 • skúsili ste jemne pregummovať/očistiť čip eObčianskeho, aby mali plôšky kontakt s čítačkou

Ak sa Vám problém nepodarilo vyriešiť, môžete, najlepšie emailom, kontaktovať našu Technickú podporu a dohodneme si termín, kedy sa Vám budeme môcť venovať.

Aktualizácia eID na 3.4 a QSign

Aktualizované: 16.7.2020: Podpisovanie eObčianskym v QSign-e je už funkčné.

Ak máte QSign 5, verziu 5.3.15.2, všetko by už malo fungovať. Ak nie, možete si ju stiahnuť tu - http://qsign.sk/download/QSign_5_3_install.exe. Môžete využiť aj automatickú aktualizáciu QSign-u, v tomto prípade treba QSign ukončiť v spustených programoch a znova spustiť.

Pre pomoc pri inštalácii a nastavení môžete kontaktovať našu podporu a emailom si dohodnúť termín. Služba je spoplatnená podľa cenníka.


Rýchla správa:

Ak používate na podpisovanie dokumentov QSign a eObčiansky, NEAKTUALIZUJTE si eID klienta na novú verziu 3.4 - zablokuje sa Vám podpisovanie, nakoľko nová verzia eID nebude poznať v registroch Windows cestu k ovládaču a tak s eObčianskym v QSigne nebude možno podpisovať.

Podpisovanie s mandátnym certifikátom advokáta (čiže kartou vydávanou SAK) funguje v QSigne bez problémov.

O vyriešení problému Vás budeme informovať.

Pozn.: Rýchlu info Vám prinášame v spolupráci s technickou podporou ARDACO, a.s. 🙂

 1. Dobry deň,
  eiD som žiaľ aktualizovala na 3.4, nefunguje podpis.

  Chyba: Core.Sign 1: CryptAcquireCertificatePrivateKey – Could not acquire private key.
  The keyset is not defined.

  Čo mi poradíte? Ďakujem.

 2. Dobrý deň p.Janka.

  Skúste po inštalácii reštartovať počítač s pripojeným eObčianskym a po spustení softwéru eID zadajte BOK. Týmto by sa mal Váš podpis načítať do operačného systému (úložiska certifikátov) a všetko by malo fungovať. Ak by náhodou nie, napíšte.

  Prajeme pekný deň.

 3. Dobrý deň,

  eID som tiež žiaľ aktualizoval na 3.4 a nefunguje mi podpis – softwér vypisuje chybu:
  Core.Sign 1: CryptAcquireCertificatePrivateKey – Could not acquire private key. The keyset is not defined.
  Skúsil som počítač reštartovať, zadal BOK, ako ste písali, stále mi dáva rovnakú chybu.

  Čo mi prosím poradíte?

 4. Dobrý deň Stanislav.

  Pri tejto chybe nevie softwér načítať Váš privátny kľúč a preto neviete dokument alebo podanie podpísať. Dôvodov môže byť viac – od zlého kontaktu eObčianskeho s čítačkou (skúste jemne vygumovať alebo pošúchať čip na občianskom), pozmeneniu softwéru na podpisovanie po aktualizácii Windows až po „zabudnutie“ pripojiť eObčiansky k počítaču.
  Ak by ste si problém nevyriešili, nech sa páči, kontaktujte našu Podporu.

  Pekný deň prajem…

 5. Dobrý deň,

  mám uplne rovanký problem ako su uvdene vyššie a to po aktualizácií eiD nefunguje podpis. Do aktualizácie fungovalo všetko v poriadku. Po aktulizácií vypisuje chybnú hlášku

  Chyba: Core.Sign 1: CryptAcquireCertificatePrivateKey – Could not acquire private key.
  The keyset is not defined.

  Čo s tým?

 6. Prečo pre pána jána musím teraz pri podpisovaní 1 dokumentu zadávať aj BOK a aj KEP ???? Kde si viem stiahnuť predchádzjúcu verziu EID ? Používať 2 kľúče pre jeden podpis to je celé zle. Táto verzia nestojí za nič. Predtým stačilo 1 podpísanie a teraz všetko dvojnásobne. Kto už len toto vymyslel….

 7. Dobrý deň Jozef.

  O tomto probléme sa vie, skúste s pripojeným eObčianskym reštartovať počítač a po reštarte zadať BOK. Privátny kľúč by sa mal načítať.
  Ak máte záujem o staršiu verziu 3.3, je potrebné kontaktovať portál https://www.slovensko.sk/sk/kontakt a link na inštaláciu si vypýtať.
  Navyše, pri každom podpisovaní dokumentu musíte po novom vo verzii 3.4 zadávať, podľa nás nezmyselne, BOK aj KEP PIN. Doteraz to bolo tak, že pokiaľ ste sa nezadali BOK, ku KEPu ste sa nedostali a systém KEP nenačítal.
  Prajeme všetko dobré.

 8. Dobrý deň Zuzana.
  Skúste aj s pripojeným eObčianskym reštartovať počítač a po reštarte zadať BOK. Privátny kľúč by sa mal načítať.
  Ak Vám bude eID 3.4 robiť stále problémy, a mali by ste záujem o staršiu verziu 3.3, je potrebné kontaktovať portál https://www.slovensko.sk/sk/kontakt a link na inštaláciu si vypýtať. Po odinštalovaní eID 3.4 reštartujte počítač a spustite inštaláciu 3.3.
  Prajem pekný deň…

 9. Dobrý deň, môžete poradiť, ako odstrániť vyššie spomínaný problém? Mám ten istý problém ako ostatní diskutujúci a zatiaľ tu nikto nenapísal riešenie.

 10. Dobrý deň Róbert.

  Ak by sa Vám privátny kľúč KEPu nenačítal ani po reštarte počítača s pripojeným občianskym preukazom (treba ho pripojiť pred reštartom alebo zapnutím PC)a zadaní BOKu, kontaktujte portál https://www.slovensko.sk/sk/kontakt a link na inštaláciu staršej verzie eID klienta (3.3) si vypýtajte. A aj keď by sme Vám radi a rýchlo pomohli, čo by bolo pre všetkých o dosť jednoduchšie (napr. zverejnením linku na staršiu verziu), distribútorom aplikácie je výlučne NASES – Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby.

  Následne je potrebné odinštalovať eID verziu 3.4, reštartovať počítač, spustiť inštaláciu v3.3 a vždy zatvoriť výzvu na aktualizáciu eID (verzia 3.4) pokiaľ sa problém neodstráni.

  Želáme všetko dobré.

 11. Dobrý deň,
  ako pozerám tak už od 17. júla sa tu rieši tento problém. Mne sa po hodine bojovania s reštartovaním a preinštalovavaním toho super SW podarilo dostať do stavu ako píše pán Jozef z 31. augusta. Stále musím zadávať BOK + PIN. Odstránenie tejto chyby plánujete na december 2021 alebo sa to už konečne vyriešilo a viete dať postup ako fixnem to aby som nemusel zakaždým zadávať BOK keď podpisujem?

 12. Dobrý deň p.Ivan.

  Máte pravdu, softwérová spoločnosť dodávajúca eID „zapla“ od verzie eID 3.4 zvýšenú ochranu ePodpisu (nevieme na základe akého podnetu či požiadavky) a áno, viacerých užívateľov to neprimerane otravuje a ani my v tom nevidíme žiadny zmysel, keďže napríklad pri podpisovaní KEPom vydávaným na tokeny táto povinnosť nie je – stačí vedieť KEP PIN a doteraz stačilo zadať BOK 1x pri prvom prístupe ku KEP (s týmto myslím nemal nikto problém, pretože keď už raz viem BOK a zadám ho, načo ho zadávať pri každom podpisovaní).

  Ešte dodám, že bolo obdobie, keď sa vyžadovalo pri podpisovaní cez tokeny zadávanie dvoch kódov (PIN 1 a PIN2), ale toto sa pred pár rokmi zmenilo naspäť na povinnosť zadať iba jeden kód, pretože pokiaľ nemáte na občianskom ako BOK a PIN niektorý z údajov uvedených na OP, potom je zadanie iba KEP PIN v poriadku podobne ako na telefóne, bankovej karte a podobne.

  Neviem, či sa v budúcnosti niečo zmení, ale ak napíšete na https://www.slovensko.sk/sk/kontakt svoj názor, možno sa to dostane aj k výrobcovi eID a keď bude rovnakých názorov viac, nevidím dôvod, prečo by sa nastavenie nemohlo vrátiť naspäť.

  Prajeme všetko dobré…

 13. Robilo mi to tu istu chybu „Could not acquire private key“. Bolo potrebne v prehliadači Chrome potvrdiť ich plugin (po reštarte PC, mi to automaticky vybehlo v Chrome) a odvtedy to funguje.

 14. Dobrý deň p.Majo.

  Áno, je fajn na výzvu nielen Chromu, ale aj Mozilly potvrdiť spúšťanie pluginu po inštalácii pri prvom podpisovaní. Ak by niekomu načítanie ePodpisu aj tak nefungovalo, môže skúsiť postup uvedený vyššie, prípadne nás kontaktovať.

  Prajem pekný deň…

Zanechajte odkaz

Váš email nebude zverejnený.


*