» Zaručená konverzia dokumentov nás čaká už čoskoro

Sme hrdí na to, že sme všetkým, aj potenciálnym užívateľom ZEP, mohli poskytnúť veľa dôležitých informácií z našej dlhoročnej praxe a v spolupráci s TA3 a denníkom SME vzniklo viacero článkov.

Pripravovaná zaručená konverzia umožní prevod dokumentov z listinnej do elektronickej podoby a naopak. Za výhodných finančných podmienok ju budete môcť využiť najmä pri komunikácii so štátnymi úradmi, napríklad katastrom nehnuteľností pri prevode bytu, domu alebo pozemku alebo pri verejnom obstarávaní.

V praxi to bude vyzerať tak, že dokument, ktorý potrebujete na právne účely v elektronickej podobe prinesiete na poštu, kde Vám ho naskenujú a podpíšu "elektronickým podpisom". Tento dokument si potom odnesiete na CD, DVD alebo USB kľúči či disku a pošlete cez svoju dátovú schránku na portáli www.slovensko.sk na príslušný úrad. K tomu je však potrebné mať nový občiansky preukaz s čipom (eID) s aktivovanými elektronickými službami. Nie je preto potrebné mať na novom eID aj zaručený elektronický podpis (ZEP), stačí ak Vám na polícii aktivujú tzv. BOK - bezpečnostný osobný kód. S tým sa následne prihlásite na portál a elektronické podanie môžete odoslať. Služba bude dostupná tak pre občanov ako aj pre podnikateľov.

Viac v článku denníka SME - Sken z pošty zlacní prevody bytov o vyše sto eur
(Článok SME je súčasťou prémiového obsahu - PIANO).

a reportáži TA3

http://www.ta3.com/embed/DF275AF1-ED8A-4AFA-920E-C2A577C84753.html