» Nový formát živnostenského oprávnenia a znefunkčnené podania na OR sú už OPRAVENÉ

Doplnené 21.8.2020 o 11:52:

Dobrá správa na záver týždňa - vďaka aktívnej komunikácii s MS SR, sekciou informatiky a riadenia projektov a následných testoch ePodateľne po jej aktualizácii Vám radi oznamujeme, že elektronická podateľňa OR už dokáže spracovať aj nový formát živnostenských oprávnení .asics a ePodania sú plne funkčné.

Ďakujeme MS SR za aktívny prístup aj za Vás, našich klientov 🙂 a v prípade potreby radi pomôžeme aj Vám, stačí kontaktovať našu Podporu.

Prajeme pekný zvyšok leta ☀️


Doplnené 12.8.2020 o 10:45:

Na základe nášho oznámenia a po komunikácii s MS SR, sekciou informatiky a riadenia projektov, Vám radi oznamujeme, že sa týmto problémom aktívne zaoberajú a možno zajtra už budú podania funkčné. Čoskoro Vám dáme vedieť najnovšie info. Zatiaľ prajeme pohodový deň...

BACKGROUND s.r.o.


Rýchla správa: Radi by sme Vás upozornili na chybičku pri elektronických podaniach na Obchodný register (OR)

Kedže Živnostenský register začal zasielať Živnostenské oprávnenia v novom elektronickom formáte .asics, namiesto doterajších .zep, čo bol už starší formát, pri podaniach na OR Vám formulár, kde pridávate prílohy túto prílohu dovolí nahrať, avšak po odoslaní podania ho podateľňa vyhodnotí ako nekorektný a tak "Nenastanú účinky doručenia", čo znamená, že podanie je zamietnuté a ako keby ste podanie ani nezaslali.

Vzhľadom na to, že aktuálne nie je k dispozícii iný formát, elektronické podania na OR s novým Živnostenským oprávnením, napríklad pri zápise novej právnickej osoby, nie je v tejto chvíli fakticky možné podať. O vyriešení Vás budeme informovať. 
 

buďte prvý

Zanechajte odkaz

Váš email nebude zverejnený.


*