» NOVINKA – Zápis konečných užívateľov výhod – KUV – aj v roku 2020 !

Aktualizované 1.1.2020.

Nestihli ste zápis KUV do konca roka 2019 ?

Nevadí. Možno sa to síce nezaobíde bez pokuty, ale čím skôr v roku 2020 "Návrh na zápis konečných užívateľov výhod" odošlete, tým lepšie. Lebo povinnosť si splniť aj tak treba.
 
Objednať


 

Ešte ste si nesplnili zákonnú povinnosť zapísať vo Vašej spoločnosti konečných užívateľov výhod (KUV) ? Čítajte ďalej a ušetrite.

Bez straty času a návštevy notára Vám elektronicky a na diaľku pomôžeme so zápisom konečných užívateľov výhod. Stačí si pripraviť:

  • zoznam spoločníkov (aj tichých), ich osobné údaje (vrátane čísla OP) a veľkosť podielu v spoločnosti
  • aktivovaný eObčiansky alebo povolenie na pobyt, tj. poznať BOK a KEP PIN/ZEP PIN
  • počítač, prístup na internet
  • spustiť našu aplikáciu TeamViewer.

Na diaľku Vám nainštalujeme potrebný softwér, vyplníte elektronický formulár, podpíšeme ho a odošleme cez portál slovensko.sk. Je to jednoduché - stačí odoslať objednávku a v presne dohodnutom čase všetko vybavíme.

Prídeme aj za Vami...

Ak nemáte možnosť vyriešiť zápis online, môžete si zvoliť aj návštevu našej pobočky (parkovanie je priamo pred budovou zdarma) alebo v Bratislave a okolí prídeme aj za Vami.

 
Objednať

Kto musí dať zapísať KUV ?

Štatutár každej spoločnosti, ktorej majitelia sú fyzické alebo právnické osoby alebo iné osoby vlastniace spoločnosť - napr. akcionári. Služba je preto vhodná pre spoločníkov a konateľov zo Slovenska ako aj zo zahraničia.

Čo je to KUV ?

Konečný užívateľ výhod je osoba, ktorá má z vlastnenia spoločnosti reálne výhody - myslí sa profit, dividendy alebo podiel na zisku z činnosti spoločnosti. Napríklad pri spoločnostiach s ručením obmedzeným sú to spoločníci alebo tichí spoločníci.

Dokedy sa musí dať zapísať KUV ?

Termín odoslania Návrhu na zápis KUV je do 31.12.2019, inak spoločnosti hrozí pokuta 3 310 Eur. Poponáhľajte sa.

Kto sa nemusí dať zapísať do registra KUV ?

Pokiaľ je Vaša spoločnosť platne a správne zapísaná v “Registri partnerov verejného sektora”, nemáte povinnosť zapisovať sa aj do registra “Konečných užívateľov výhod” – táto povinnosť totiž zanikla 1.1.2019 novelou Zákona č.530/2003 Z.z. o Obchodnom registri, §2 ods. 3 cez Zákon č.373/2018 z 5.decembra 2018.

Máte otázky ?

Zavolajte nám, napíšte alebo využite možnosť napísať komentár nižšie na stránke.
 
Objednať