» NOVINKA – Zápis konečných užívateľov výhod – KUV

Ešte ste si nesplnili zákonnú povinnosť zapísať vo Vašej spoločnosti konečných užívateľov výhod (KUV) ? Čítajte ďalej a ušetrite.

Bez straty času a návštevy notára Vám elektronicky a na diaľku pomôžeme so zápisom konečných užívateľov výhod. Stačí si pripraviť:

  • zoznam spoločníkov (aj tichých), ich osobné údaje (vrátane čísla OP) a veľkosť podielu v spoločnosti
  • aktivovaný eObčiansky alebo povolenie na pobyt, tj. poznať BOK a KEP PIN/ZEP PIN
  • počítač, prístup na internet
  • spustiť našu aplikáciu TeamViewer.

Na diaľku Vám nainštalujeme potrebný softwér, vyplníte elektronický formulár, podpíšeme ho a odošleme cez portál slovensko.sk. Je to jednoduché - stačí odoslať objednávku a v presne dohodnutom čase všetko vybavíme.

Prídeme aj za Vami...

Ak nemáte možnosť vyriešiť zápis online, môžete si zvoliť aj návštevu našej pobočky (parkovanie je priamo pred budovou zdarma) alebo v Bratislave a okolí prídeme aj za Vami.

 
Objednať

Kto musí dať zapísať KUV ?

Štatutár každej spoločnosti, ktorej majitelia sú fyzické alebo právnické osoby alebo iné osoby vlastniace spoločnosť - napr. akcionári. Služba je preto vhodná pre spoločníkov a konateľov zo Slovenska ako aj zo zahraničia.

Čo je to KUV ?

Konečný užívateľ výhod je osoba, ktorá má z vlastnenia spoločnosti reálne výhody - myslí sa profit, dividendy alebo podiel na zisku z činnosti spoločnosti. Napríklad pri spoločnostiach s ručením obmedzeným sú to spoločníci alebo tichí spoločníci.

Dokedy sa musí dať zapísať KUV ?

Termín odoslania Návrhu na zápis KUV je do 31.12.2019, inak spoločnosti hrozí pokuta 3 310 Eur. Poponáhľajte sa.

Kto sa nemusí dať zapísať do registra KUV ?

Pokiaľ je Vaša spoločnosť platne a správne zapísaná v “Registri partnerov verejného sektora”, nemáte povinnosť zapisovať sa aj do registra “Konečných užívateľov výhod” – táto povinnosť totiž zanikla 1.1.2019 novelou Zákona č.530/2003 Z.z. o Obchodnom registri, §2 ods. 3 cez Zákon č.373/2018 z 5.decembra 2018.

Máte otázky ?

Zavolajte nám, napíšte alebo využite možnosť napísať komentár nižšie na stránke.
 
Objednať