» Nový QSign 4.2 – podpisujte elektronicky !

Tento článok bol aktuálny do 30.11.2014.

Od 1.12.2014 nájdete
Spoločnosť Ardaco, a.s.pripravila novšiu verziu aplikácie QSign 4.2 na podpisovanie dokumentov, formulárov a príloh k podaniam na obchodný register, kataster, súdy a ďalšie inštitúcie. Využitie nájde nielen u podnikateľských subjektov ale aj súkromných osôb, ktoré chcú komunikovať elektronicky.


Nová verzia 4.2 sa delí sa na dve edície podľa typov podporovaných súborov (viď nižšie) a obsahuje nové funkcie - napr. podpisovanie dôveryhodných elektronických formulárov xml na obchodný register, ktoré budú musieť užívatelia ZEP elektronicky zasielať už od 1.novembra 2012. Tiež bola zahrnutá možnosť podpisovať dokumenty priamo z kontextového menu aj v 64bitových operačných systémoch.


Nová verzia je naviazaná na konkrétny počítač, na ktorom bola aktivovaná, dokumenty môže po pripojení svojho ZEPu podpisovať neobmedzený počet užívateľov a aktualizovať svoj QSign na novšiu verziu môžu bezplatne všetci, ktorí majú platnú licenciu 4.0.


Pri prechode z QSign Personal Štandard alebo Professional 4.0 budú dostupné všetky vylepšenia, na podpisovanie xml formulárov obchodného registra je však potrebné objednať novú licenciu.

A ktoré typy dokumentov (príloh) môžete podpisovať ?

  • verzia Standard - .rtf, .doc, .txt, .tiff, .png, .jpg, .bmp a .gif
  • verzia Premium - .rtf, .doc, .txt, .tiff, .png, .jpg, .bmp, .gif a navyše .pdf, 602xml a elektronické formuláre .xml a XAdES (pre obchodný register).

Ak chcete využívať zaručený elektronický podpis pri podpisovaní dokumentov radi Vám poradíme najvhodnejšiu edíciu podľa toho, s kým chcete komunikovať a podľa Vami zamýšľaných alebo v budúcnosti využívaných elektronických podaní.
Zaujímavé informácie nájdete tiež v našej
Poradni alebo sa nám ozvite a radi Vám pomôžeme.

Novú licenciu na 1,2 alebo 3 roky si však už teraz môžete objednať v našom eObchode. Pri objednaní dvoch a viacerých licencií získate zaujímavú zľavu.Náš tip: Po stiahnutí QSignu je overenie zaručeného elektronického podpisu zadarmo !

Klientská aplikácia QSign je určená na podpisovanie a overovanie dokumentov pomocou zaručeného elektronického podpisu (ZEP) v zmysle legislatívy Slovenskej republiky. Je určená najmä pre jednotlivcov a menšie organizácie. Slúži ako prostriedok na podpisovanie dokumentov z bežného kancelárskeho softvéru v prostredí Microsoft® Windows®.

Produkt vznikol v spolupráci s Národným bezpečnostným úradom SR. Je vytvorený v súlade s legislatívou SR týkajúcou sa elektronického podpisu, čo umožňuje ho plne využiť v administratívnom a obchodnom styku.